Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) má na starosti regionální železniční dopravu i autobusové linky pravidelné autobusové dopravy (PAD), Středočeské integrované dopravy (SID) i Pražské integrované dopravy (PID). Naším cílem je ve spolupráci s organizací ROPID (Regionální organizátor pražské integrované dopravy), městy, obcemi a dopravci vytvořit společný integrovaný systém pro Středočeský kraj a Prahu, ve kterém budou moci cestující jezdit na 1 jízdenku různými druhy dopravy po území obou krajů.

 Aktuality


Integrovaná doprava Středočeského kraje zkvalitnila svůj servis a pořídila nový vůz Zastávkové služby PID

 

V rámci zkvalitnění informování cestujících a služeb cestujícím v zastávkách a stanicích, jak autobusových, tak železničních v rámci kraje, které poskytuje Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK), byl z rozpočtu Středočeského kraje pořízen první automobil zastávkové služby.

Systém integrované dopravy se v rámci Středočeského kraje neustále vyvíjí a rozšiřuje o nové oblasti a vznikají tím stále vyšší nároky na práci Zastávkové služby PID. „Integrací železnice v celém Středočeském kraji jsme se nyní dostali do situace, kdy vzdálenosti mezi jednotlivými kontrolními úseky jsou takové, že bez pořízení nového specializovaného vozidla bychom nebyli schopni zajistit základní servis dotčených míst. Toto vozidlo je mimo jiné vybaveno zařízením určeným pro přepravu strojů a nástrojů pro opravu a úpravu označníků přímo na místě bez nutnosti demontáže, odvozu a nové montáže, stejně tak jako vícekapacitním elektrickým zdrojem pro napojení techniky pro tyto práce“, uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Pavel Procházka.

 

„Pořízením tohoto vozidla došlo k výraznému zefektivnění práce pracovníků zastávkové služby, kterým tento speciálně vybavený automobil může sloužit jednak jako mobilní kancelář a zároveň pojízdná dílna, čímž mohou operativně řešit možné problémy v zastávkách přímo na místě“, dodal zástupce ředitele pro investice a technický rozvoj IDSK Ing. Jiří Pelant, do jehož úseku Zastávková služba PID patří.

 Činnost Zastávkové služby PID zahrnuje:

 

  • Plnění programu výroby a vývěsů informačního systému na zastávkách ve správě dopravce ČSAD Střední Čechy.
  • Umístění informačních prvků o systému PID na železničních zastávkách ve Středočeském kraji a jejich obnova.
  • Zveřejnění jízdních řádů železničních linek ve formátu „zastávkového jízdního řádu“ jako dodatková informace k zákonným vývěsům jízdních řádů.
  • Kontrolní činnost stavu a kompletnosti těchto vyvěšených materiálů na železničních zastávkách dle smlouvy, dle které je nutno každou železniční zastávku zkontrolovat jedenkrát za šest týdnů.
  • Rozvozy informačních materiálů dopravcům, materiálů při propagačních a informačních akcích organizovaných v rámci systému PID a na území Středočeského kraje.  
  • Aktualizace jízdních řádů autobusových linek na vybraném území ve Středočeském kraji.

  

TISKOVÁ ZPRÁVA 
Od října letošního roku budou zaintegrovány všechny vlaky na celém území Středočeského kraje

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém jednání dne 27. srpna 2018 schválilo aplikaci MOS, která umožní rozšíření integrace vlaků na celé území Středočeského kraje.

V současné době jsou zaintegrovány vlaky do sedmého vnějšího pásma. Od 1. října letošního roku dojde k rozšíření o osmé a deváté pásmo celkem v sedmi oblastech a dojde tak k integraci vlaků v celém Středočeském kraji.

„Od spoluobčanů v kraji mám na toto rozšíření jen samé pozitivní ohlasy a jsem tomu rád, že k němu dojde ještě během podzimu letošního roku. Občanům to přinese snadnější a levnější cestování za prací i za zajímavými místy ve středních Čechách,“ říká František Petrtýl, radní Středočeského kraje pro oblast dopravy.

Integrace vlaků bude rozšířena na celé území kraje, konkrétně v těchto sedmi oblastech: Benešovsko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Příbramsko, Rakovnicko, Kolínsko a Kutnohorsko.

„Dosud měl systém PID za Prahou jenom 7 vnějších pásem, dál nedosáhl. To ale na celý kraj nestačí, nově se proto zavádí pásma 8 a 9 pro území Středočeského kraje a otevírá se i možnost ve spolupráci s ostatními kraji přidat další pásma za hranicemi středních Čech, kam spádují naši obyvatelé. Od října bude možné jezdit na levnější jízdenky Pražské integrované dopravy všemi regionálními vlaky i rychlíky na území Středočeského kraje, autobusy budou postupně následovat,“ doplnil ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Pavel Procházka.

 

 

REGIONÁLNÍ DEN PID V ČELÁKOVICÍCH


Sobota 8. září 2018 od 9:00 do 17:00 hod. Akce se koná u příležitosti 145. výročí železniční trati 231 Praha - Nymburk
Celodenní program pro děti i dospělé!

Více informací naleznete v záložce Aktuality


NÁVRHY ŽELEZNIČNÍCH JÍZDNÍCH ŘÁDŮ NA OBDOBÍ 2018/2019 PRO TRATĚ V RÁMCI PID

Do 15.7.2018 máte možnost vyjádřit se k návrhu železničního jízdního řádu pro období 2018/2019, který je vydán Správou železniční dopravní cesty, s.o..

Více informací naleznete v záložce Aktuality


 POSÍLENÍ AUTOBUSŮ PRAHA – MĚLNÍK A MĚLNÍK – KRALUPY NAD VLTAVOU OD 14. 5. 2018

Z důvodu stále se zvyšujícího počtu cestujících na trase Praha – Mělník a díky finančnímu přispění Středočeského kraje a města Mělníka dochází od 14. května 2018 k trvalému posílení linky 369 v ranní a odpolední špičce pracovních dnů. Zároveň se zavádí pravidelná víkendová obsluha na lince 466 mezi Mělníkem, Lužcem nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou.

Více informací naleznete v záložce Aktuality


POSILUJEME KAPACITU RANNÍCH SPOJŮ NA LINCE S6 Z BEROUNA PŘES RUDNOU DO PRAHY

Středočeský kraj s Prahou společně objednaly posilu nejvytíženějších vlaků linky S6 u Českých drah, a od dnešního dne tak mají ranní spoje na regionální trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun více míst k sezení. Vlaky na lince S6 začínaly být v ranní špičce už přetížené.

Více informací naleznete v záložce Aktuality

APLIKACE PID

Vyhledejte si spojení linkami PID nebo si zjistěte časy odjezdů a zpoždění jednotlivých spojů z Vaší zastávky. V případě, že se v rámci sítě PID děje jakákoliv plánovaná či neplánovaná událost, která by mohla ohrozit Váš včasný příjezd do cíle, aplikace Vás navíc neváhá upozornit tak, abyste hned při plánování své cesty mohli v případě potřeby zvolit alternativní trasu.

Aplikace PID info je k dispozici pro platformy Android a iOS, získat ji můžete zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store.

Více informací naleznete v záložce Aktuality

 zřizovatel Integrované dopravy Středočeského kraje

 Partner v systému

© Copyright Integrovaná doprava Středočeského kraje, příspěvková organizace